To nie jest kolejny webinar. To jest pełnowymiarowe szkolenie praktyczne, z dostawą produktów do części praktycznej, tuż pod Twoje drzwi. Format teoria + praktyka. Możliwość zadawania pytań prowadzącemu w czasie rzeczywistym.
Jak mówią na Śląsku „Grunt to frunt” – autorka kursu, która pochodzi z tego regionu polski, lek. dent. Aleksandra Łyżwińska w sposób przyjazny, acz konkretny podzieli się receptą na nieskomplikowaną odbudowę estetyczną, która zagwarantuje sukces w każdym przypadku klinicznym.
W trakcie kursu otrzymasz solidną dawkę wiedzy i wskazówek praktycznych, bazujących na pracy klinicznej, a także aktualnych doniesieniach naukowych – od przygotowania tkanek, przez dobór materiału i anatomię, aż po trwałe polerowanie.
Prowadzący:
lek. dent Aleksandra Łyżwińska
Aleksandra Łyżwińska jest pasjonatką stomatologii estetycznej i adhezyjnej. W swojej pracy kieruje się Evidence Based Dentistry, czyli Stomatologią Opartą na Faktach. W oparciu o nią wykorzystuje nowoczesne materiały złożone i systemy wiążące. Poza praktyką kliniczną, pracowała jako wykładowca i asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, swojej alma mater.
Harmonogram kursu
Początek o godzinie 10:00
- Nadwrażliwość i białe linie? Nigdy więcej! Jak szybko i skutecznie przygotować powierzchnię zęba, aby odbudowa była trwała i piękna.
- Przygotowanie tkanek zęba przed odbudową estetyczną.
- Połączenie estetyki i funkcji – różne techniki zukośnienia szkliwa.
- Trawić czy nie trawić? – oto jest pytanie Przegląd generacji systemów wiążących oraz wskazań do ich zastosowania.
- Pacjent z nadwrażliwością pozabiegową? Jest na to prawdziwie trwałe rozwiązanie.
Nabyte umiejętności: aplikacja systemów wiążących w zależności od uwarunkowań techniki adhezyjnej
Zdobyta wiedza: dostosowanie rodzaju systemu wiążącego do warunków klinicznych, czyli co zastosować w bardzo głębokim ubytku, w ubytku przyszyjkowym lub w odbudowie po urazie z wykorzystaniem fragmentu zęba.
- Technika warstwowa vs. odbudowa materiałem uniwersalnym – sprawdzone i nietrudne metody sukcesu naturalnej odbudowy w odcinku przednim.
Uzyskanie doskonałej mimikry wypełnienia z wykorzystaniem różnych technik i materiałów.
- Analiza estetyczna zęba pod kątem odbudowy – sprawdzone sposoby na naśladowanie natury.
- Kompozyty szkliwne i zębinowe – technika warstwowa. Jak zarządzić grą światła?
- Kompozyty do zadań specjalnych: przezierności i opakery. Czyli co zrobić, kiedy trzeba coś dobrze ukryć?
- Kompozyty uniwersalne – czy jedna strzykawka może zastąpić całą paletę barw?
Nabyte umiejętności: ocena kształtu i koloru odbudowywanego zęba, odtworzenie transparencji, nieprzezierności i efektu halo, indywidualny uproszczony dobór koloru, maskowanie przebarwień
Zdobyta wiedza: kwalifikacja zęba do odbudowy warstwowej lub w technice jednego koloru.
- Odbudowy bezpośrednie w odcinku przednim
- Odbudowa na indeksie silikonowym – techniki pracy z wax upem, mock upem i fragmentem zęba
- Technika warstwowa – odbudowa zęba młodego i trochę starszego
- Technika pojedynczego koloru – krok po kroku odbudowa złamanego kąta siecznego górnego siekacza przyśrodkowego „w dniu wesela mojej córki”.
- Kształt zęba jest ważniejszy niż kolor, czyli protokół polerowania – krok po kroku nadanie kształtu i blasku naturalnego szkliwa.
Nabyte umiejętności: zastosowanie indeksu silikonowego, algorytm odbudowy warstwowej (szkliwo/zębina) zęba siecznego, dobór instrumentarium do polerowania nowoczesnych materiałów kompozytowych.
Zdobyta wiedza: planowanie przewidywalnej wysokoestetycznej odbudowy zęba po urazie lub z rozległym ubytkiem próchnicowym