Podczas tego kursu w sposób absolutnie skuteczny każdy z uczestników zostanie przeprowadzony przez aktualne meandry klinicznego zastosowania „bondów”. Znajdą tu Państwo odpowiedzi na niemal wszystkie kluczowe pytania nurtujące klinicystów kierując się cytatem „Materiały adhezyjne są jak klucze. Tylko dobrze użyte otwierają drzwi do sukcesu klinicznego”
Nowy kurs pod patronatem firmy Kuraray z ogromną dawką wiedzy teoretycznej wraz z naciskiem na zajęcia praktyczne:
- odbudowa ubytku klasy II,
- rekonstrukcja ubytku klasy II z odbudową guzków,
- wypełnienie ubytku klasy I w oparciu o stempel indywidualny
Oprócz tego wspólnie zanurzymy się w stomatologicznym Matrixie formówek poznając kluczowe zasady ich doboru oraz użycia. Technika „m-i-m” stanie się dla Was oczywistością, a procedury odbudowy rozległych oraz głębokich ubytków klasy II będzie można wystandaryzować. Słowem pochylimy się wspólnie nad zagadnieniem dłuższego funkcjonowania wypełnień w odcinku bocznym (jaki system wiążący, jaki kompozyt, jak polerować i czy może warto wrócić do rebondingu). Kluczową stanie się jednak odpowiedź na pytanie: kiedy kompozyt sprawdzi się w trzonowcu, a kiedy musi to być już kompozyt techniczny w formie nakładu. Jak przekonać pacjenta do onlay czy inlay’a. Co zrobić, gdy stoimy przed koniecznością odbudowy zęba metodą „jak Feniks z popiołów”? Zaproponujemy Państwu samodzielne wykonanie klucza silikonowego w odcinku bocznym, by sprawnie odbudować zredukowane guzki. Z kolei wykonanie stempla indywidualnego ma Was zachęcić do częstszego kopiowania kształtu zębów przed ich preparacją.
Kluczowym elementem kursu jest możliwość pracy różnymi materiałami. Mogąc wypróbować omawiane produkty być może zakochacie się Państwo w nich od…pierwszego „dotyku”. Pomożemy Wam nabyć wprawy i uniknąć rutyny
Prowadząca : dr n med. Agnieszka Pacyk
Akademię Medyczną ukończyła w Łodzi w 1993 roku. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się wykładami i szkoleniami w Polsce oraz zagranicą. Przez ponad dekadę zajmowała stanowisko Professional Service Manager w firmie Dentsply wprowadzając na polski rynek innowacyjne grupy materiałów stomatologicznych: kompomery oraz płynne kompozyty do techniki bulk flow. W 2005 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską dotyczącą tematyki kompozytów.
Od 17 lat jest nauczycielem akademickim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jej zaangażowanie oraz doświadczenie jako dydaktyka zostało docenione przez studentów. Została uhonorowana przez nich już dwukrotnie tytułem „Najlepszego Nauczyciela Akademickiego” za rok akademicki 2015/2016 oraz 2019/2020. Zajmuje stanowisko Vice Regenta w Polsce, Czecha oraz Słowacji jednej z najstarszych organizacji zrzeszających dentystów czyli „International College of Dentists”. Autorka wielu artykułów z dziedziny materiałów kompozytowych i systemów wiążących. W 2021 roku miała zaszczyt wystąpić w konferencji TEDxUMED w Łodzi. Członek PTS oraz Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
Wielbicielka kultury włoskiej, fotografii oraz muzyki
Harmonogram kursu.
- Bardzo głębokie ubytki czyli czy można „odwrócić” wczesne stadia nieodwracalnego zapalenia miazgi?
- jaki system wiążący wybrać i czy jeden załatwi wszystko?
- przygotowanie ubytku (piaskowanie, wytrawianie, dezynfekcja)
- dobór systemu wiążącego oraz odpowiedniej techniki adhezyjnej (Total Etch, Self Etch, selective Etch)
2. Formówki anatomiczne oraz całkowite
- Dobór wielkości matryc
- Wariacje na temat klinów
- Teflon floss
- Klamry gotowe i indywidualne
- Kiedy i jak stosować formówki całkowite
3. Wykonanie klucza silikonowego jako metoda szybkiej rekonstrukcji obniżonych guzków
- Podkład i bond czy bond i podkład?
- Odbudowa trzonowca krok po kroku techniką jednego odcienia
4. Wykonanie stempla indywidualnego w ubytku klasy I